13 grudnia 2017

Książki dla dzieci o zimie i świętach. Obrazkowelove

książki dla dzieci o zimie

Zima nadchodzi, cieszą się dzieci i cieszą się rodzice, najwyższy czas odkurzyć książki o mrozie, śniegu, świętach, Mikołaju, reniferach, ho ho ho będzie się działo. Razem z Antoniną przeszukałyśmy różne  biblioteczki, odłożyłyśmy książki w których pojawia się śnieg, zima lub święta. Nasz świąteczno-zimowy stosik prezentuje się bardzo okazale, a sam proces poszukiwań to świetna zabawa dla dużych i małych. 
Na początek książki obrazkowe, które w naszym domu cieszą się ogromnym zainteresowaniem, przeglądane codziennie, czytane na tysiące sposobów.Bożonarodzeniowy album Anne Suess
 Olesiejuk

książka dla dzieci o zimie i świętach

Wielka ilustrowana księga Bożego Narodzenia jest nieosiągalna, kupiłam w mniejszym formacie pod nazwą Bożonarodzeniowy kuferek. Mam mieszane uczucia związane z tą książką, ilustracje świetnie wpisują się w klimat świąteczny, ale jest ich za mało, otwieram książkę a ona już się kończy, czuję niedosyt. Poza tym, nie wiem czy to tylko mój egzemplarz, ale książka ma białe krechy na środku ilustracji, brrrr.
Najbardziej lubię stronę z przekrojem domu, na której można zajrzeć do trzech mieszkań i podejrzeć świąteczne przygotowania różnych rodzin. Mała uwaga, choć w prawym dolnym rogu do drzwi dobija się Mikołaj, w jednym z mieszkań kochana mamusia pakuje całą górę prezentów, chcę żeby moja córeczka Kropeczka wierzyła w Mikołaja jak najdłużej, dlatego w naszej opowieści kobietka przygotowuje niespodzianki dla przyjaciółek z pracy, ponieważ wygrała pieniądze w loterii świątecznej.

święta i zima dla dzieci

prezenty dla dzieci

Zima na ulicy Czereśniowej Rotraut Susanne Berner
Dwie Siostry

zima książki dla dzieci

Cała seria to nasz absolutny hit, przeglądana tysiące razy odkąd Tosia skończyła roczek. Uwielbiamy ulicę Czereśniową, koniec i kropka.

książki dla dzieci o zimie

zimowe książki dla dzieci

Rok w przedszkolu Liput Przemysław
Nasza Księgarnia

zima dziecko

Dzieciaki bawiące się na śniegu to zawsze miły widok, gdy można je oglądać przy ciepłym kaloryferze. W przypadku tej książki nie ograniczamy się do jednej pory roku, zawsze śledzimy losy jednego przedszkolaka w ciągu całego roku.

bal przebierańców w przedszkolu

zabawa na śniegu


Wielka podróż rodziny Wszędobylskich Beatrice Veillon
 Olesiejuk

podróże z dzieckiem

Nowość na naszej półce, absolutny hicior, książka która skradła serce Tosi od pierwszego przekartkowania. W okresie przedświątecznym najczęściej oglądamy zimowe scenerie, choć muszę przyznać, że ostatnio Wszędobylscy działają mi na nerwy, ponieważ nie mogę odnaleźć Łazika w Moskwie. 

książki dla dzieci o świętach

zima

Obrazki dla Malucha. Boże Narodzenie
 Olesiejuk

książki dla dwulatków

Jedna z ulubionych serii dwuletniej Tosi, obecnie zbiera kurz i tęskni za dziecięcymi łapkami. Bye bye maluchy, Tosik to już duża dziewczynka.

książki o zimie

mikołaj i prezenty dla dzieci

Księga tysiąca pomyłek Silke Moritz
 Debit

obrazkowe dla dzieci

Śmieszna historia z tą książką, znalazłam ją w bibliotece w dziale robótki ręczne, wypożyczyłam z ciekawości, pokazałam Tosi i nagle, niespodziewanie wybuchła w naszym domu miłość potężna, miłość która nie liczy się z terminem oddania książki, miłość która codziennie dręczy mnie: "mamo, zobacz tutaj, a popatrz na to !".
Prawdziwa gratka dla fanów książek obrazkowych, pomyłki które należy wyszukać są jednocześnie zaskakujące, dziwne, śmieszne i niesamowite. Cztery historie, w każdej 250 pomyłek do odnalezienia, ostatnia wpisuje się w tematykę świąteczną, ponieważ Mag Zachariasz szuka w niej krasnoludków Świętego Mikołaja.

wyszukiwanie szczegółów

śmieszne książki dla dzieci

Wesołego zaczytania !

kolorowe gwiazdki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz