19 grudnia 2017

Książki dla dzieci o świętach Bożego Narodzenia

krasnal

W naszym Małym Miasteczku pogoda raczej jesienna, dlatego proponuję wprowadzić świąteczny klimat za pomocą książek. Razem z Antoniną robimy to codziennie, nurkujemy pod choinką z zapasem pierników i mandarynek i czytamy, oglądamy, śpiewamy.
W poprzednim wpisie zaprezentowałam Wam nasze zimowe książki obrazkowe, natomiast dzisiejszy wpis to książki świąteczne na każdą kieszeń, większość z nich wyszperałam w marketowych koszach z książkami.Opowieści na Boże Narodzenie
Olesiejuk

fajna książka dla dzieci

Absolutny hit dla młodszych dzieci, duże ilustracje, dwa zdania na stronie, moim zdaniem to idealna książka dla dwulatków i trzylatków. W poprzednim roku Tosik upodobała sobie opowieść o Jezusie, w tym roku bez przerwy czytamy Dziadka do orzechów, w książce znajduje się jeszcze bajka o  Królowej Śniegu i spolszczona wersja piosenki The Twelve Days of Christmas którą wolimy wysłuchać w wersji angielskiej.

dla dzieci o Jezusie

Dziadek do orzechów

Królowa Śniegu

Madeline w Paryżu   Ludwig Bemelmans
Znak

super książka dla dzieci

Jedna z moich ulubionych dobranocek z dzieciństwa w wersji papierowej, książka była hitem odkąd pojawiła się w naszym domu. Antosia przez długi czas uwielbiała tylko pierwszy rozdział, ponieważ pojawia się w nim karetka na sygnale, obecnie połykamy książkę w całości. Ostatni rozdział wpisuje się w tematykę świąteczną.


bajka dla dzieci

święta Bożego Narodzenia

Najpiękniejsze święta 
Elżbieta Jarmółkiewicz


dla dzieci o Bożym Narodzeniu

Opowieść o trójce rodzeństwa spędzającej święta u wujka, w pięknej górskiej wiosce. Zapowiada się fajnie, prawda ? Nie nastawiajcie się na zbyt wiele, to jedna z książek w której tekst jest opisem ilustracji, teoretycznie wszystko do siebie pasuje, ale należy pamiętać, że to książka tylko o świętach, bez oryginalnej fabuły czy konkretnych bohaterów. W książce odnajdziemy różne pytania do czytelnika, a na końcu umieszczono tekst kilku kolęd. Najpiękniejsze święta można upolować za pięć złotych.

babcia czyta

Święty Mikołaj

kolędy

Wyprawa Świętego Mikołaja
Zielona Sowa

Święty Mikołaj

Moje bezowocne poszukiwania Wielkiej wyprawy Świętego Mikołaja,  skłoniły mnie do zakupu tej oto świątecznej książki. Pierwsze skrzypce grają tutaj ilustracje, zachwycają głównie dorosłych.
Zawsze gdy ją czytam, mam wrażenie, że oglądam amerykański film familijny. 
Świąteczna idylla.


książka dla dzieci o zimie

Święty Mikołaj książka dla dzieci

Święty Mikołaj dla dzieci

Boże Narodzenie. Świat w obrazkach
Emilie Beaumont
Olesiejuk

Święta w książce dla dzieci

Mała encyklopedia o świętach, moc informacji i kolorowych obrazków. Znajdziecie w niej opis bożonarodzeniowych tradycji, ciekawostki na temat Świętego Mikołaja, przesmutną bajkę o Dziewczynce z zapałkami, pomysły na ozdoby świąteczne, dwa przepisy na słodkości i moim zdaniem najciekawszy rozdział o tradycjach bożonarodzeniowych w różnych krajach. 

święta w różnych krajach

DIY ozodby świąteczne

tradycje bożonarodzeniowe

Skrzacie opowieści z miasta i ze wsi 

retro święta

Na koniec uroczy retro bonus, to efekt moich poszukiwać bibliotecznych, w książce różne wierszyki o skrzatach i leśnych zwierzętach.  Akcent zimowy to ostatni wierszyk Boże Narodzenie skrzatów Felicitas Kuhn opowiada o aniołkach, które potrzebują pomocy w świątecznych przygotowaniach. 


Wkrótce w śniegu widzą domek.
Puk ! Puk ! Stuka w drzwi aniołek.
Wewnątrz skrzaty przy kuchence 
grzeją swe zmarznięte ręce. 

retro ilustracje

retro krasnale

Ho Ho Ho ! 

2 komentarze:

  1. Jest w czym wybierać. Jakie piękne ilustracje ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda, świątecznych książek jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie :)

      Usuń